VAİLLANT KOMBİ ARIZA KODLARI

Atmotec-Turbotec

Vaillant Atmotec-Turbotec F0/F71 Arıza Kodu:

Kombinin kalorifer suyu gidiş sensöründe arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F1 Arıza Kodu:

Kombinin kalorifer suyu dönüş sensöründe arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F5 Arıza Kodu:

Hava akışında arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Bacalı kombilerde PTC nin arızalı olduğunu belirtir. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F6 Arıza Kodu:

Temiz havanın kombi içine düzgün ulaşıp ulaşmadığını kontrol eden parçalarda arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F10 Arıza Kodu:

Kalorifer tesisatına giden suyu ölçen sensörde arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F13 Arıza Kodu:

Kombinin sıcak su sensöründe arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F15 Arıza Kodu:

Bacalı tip kombilerin atık gazında sorun olup olmadığını gösteren arıza kodudur. PTC de sorun olma ihtimali yüksektir. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F20 Arıza Kodu:

Kombinin limit sensöründe arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Bu arıza kodunda kombi sürekli çalışır modda kalabilir. Kombinin arıza çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F22/F23/F24 Arıza Kodu:

Kombide bu hatalardan birisi varsa kombideki su basıncı 1,5 barın altında demektir. Cihazın basıncını 1.5 bara getiriniz. Sorun düzelmez ise servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F25 Arıza Kodu:

Kombide limit termostatı aşırı sıcaklıktan dolayı  bu arıza kodunu gösterir. Sorunun neden kaynaklandığı araştırılmalıdır. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F26 Arıza Kodu:

Kombiye gelen elektrik akımında sorun olduğunu gösteren arıza kodudur. Hattan gelen elektrik, gaz valfi ve anakart kontrol edilmelidir. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F27 Arıza Kodu:

Ateşleme arıza kodudur. Kombiye gaz gelişi normal ise iyonizasyon kablolarında veya gaz valfinde sorun var demektir. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F28 Arıza Kodu:

Kombide ateşleme arızasıdır. Kombinize gaz gelişi normal ise resetleyerek sorunu çözünüz. Sorun devam ettiği taktirde servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F29 Arıza Kodu:

Kombide gaz akışı ile ilgili bir sorun olduğunuı gösterir. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F33 Arıza Kodu:

Kombide hava akışında sorun olduğunu gösteren arıza kodudur. Bakımsızlıktan kaynaklı fan kirli olabilir veya hava proestatı arızalı olabilir. Üçüncü sebep olarak baca kaynaklı veya anakart kaynaklı da meydana gelmiş olabilir. Sorunun çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F36 Arıza Kodu:

Bacada tıkanma olabileceğini belirten arıza kodudur. Atık gaz tam olarak verimli atılamadığı için bu arıza kodu ortaya çıkmaktadır. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F49 Arıza Kodu:

Voltaj düşüklüğü sebebi ile ortaya çıkan arıza kodudur. Cihazdaki voltaj geriliminin ölçülmesi gerekir. Sorunun çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F61/F62 Arıza Kodu:

Kombide gaz valfi veya ona bağlı olarak anakartta problem olabileceğini gösteren arıza kodudur. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F63 Arıza Kodu:

Anakartta sorun olduğunu gösteren arıza kodudur. Anakartın yerinde incelenmesi ve tamir edilmesi gerekebilir. Sorunun çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F65 Arıza Kodu:

Kombi anakartında aşırı sıcaklık olduğunda ortaya çıkan arıza kodudur. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F67 Arıza Kodu:

Ateşleme trafosu, iyonizasyon veya anakartta arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Arızanın çözümü için servisimiz aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F70 Arıza Kodu:

Kombide elektronik kart ile ekran kartı arasındaki uyumsuzluk sonucunda ortaya çıkan arıza kodudur. Servis ayarlarının yapılması gerekir. Arızanın tam çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F73 Arıza Kodu:

Kombideki basınç sensörünün arızalı olduğunu gösteren arıza kodudur. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F75 Arıza Kodu:

Kombideki basınç sensörü veya pompada arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Servisimizi aramalısınız.

Vaillant Atmotec-Turbotec F77 Arıza Kodu:

Cihazın yoğuşma giderinde arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Yoğuşma  giderinin aktığının ve donmadığının kontrolü sağlanmalıdır. Sorun devam ediyorsa servisimizi aramalısınız.