PETEK TEMİZLİĞİ VE BAKIMI

Kalorifer petekleri yapısı itibariyle zaman içinde kirlenme ve tıkanma belirtileri gösterir. Uzman personelle birlikte petek içerisindeki suyun ve peteklerin temizlenmesi gerekmektedir.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Petek temiziği peteklerde ısınma sorunu olduğunda veya bir kısmının sıcak diğer kısmının soğuk olduğu zamanlarda kesinlikle yapılmalıdır. Diğer zamanlarda ise 2 yılı aşmayan sürelerde temizlenmesi gerekmektedir.

Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Petek içerisinde dolaşan su tekrardan kombi içerisinde arıza meydana getirebilmektedir. Aynı zamanda verimsiz ısınma ve fazla gaz tüketimine karşı peteklerin temizliğinin yapılması büyük önem taşımaktadır.

Petek Temizliği Ne Kadar Sürer?

Petek sayısı, peteklerin konumu ve peteklerin ölçümüne göre 1 saat ile 3 saat arasında sürmektedir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği uzman personel ve ekipmanla birlikte yapılmalıdır. Temizliğe başlamadan önce tesisat, bağlantılar ve vanalar kontrol edilmelidir. Tüm petekler kontrol edildikten sonra temizliğe başlanır.

Petek Temizliği İşe Yarar Mı?

Petek temizliği uzman personel ve uygun ekipmanla yapıldığı taktirde ısınma ve yakıt tüketimi konusunda hissedilir bir fark yaratmaktadır. Ankara Kombi Servisim personeli ile yapılan petek temizliği sonrası evde ısınma artar ve sondaki odalara sıcak su gider. Düzgün ısınan petekler gaz tüketimini de azaltır. Kombinin daha rahat ve sessiz çalışmasını sağlar. Uzun ömürlü kombi ve petek kullanımı sunar. Petek temizliği ile ilgili diğer merak ettiğiniz soruları telefon numaramız üzerinden öğrenebilirsiniz. Dilerseniz anasayfamızın sağ üst köşesinde bulunan instagram ve facebook hesaplarımıza girerek örnek petek temizleme videomuzu izleyebilirsiniz.