Merkezi Sistem-Kazan-Kaskad-Brülör

Merkezi Sistem Nedir?

Merkezi sistem bireysel ısınma yerine tüm yapının aynı yerden ısıtıldığı sistemlere denir. Daha önceki yıllarda kömürlü ve Fuel-oil kullanan merkezi sistem kazanları günümüzde yerini daha çok doğalgazlı yakıt sistemlerine bırakmıştır. Ankara Kombi Servisim bünyesindeki deneyimli mühendis ve teknik ekip merkezi sistemler ile ilgili yaşanan tüm sorunlarda bir telefon kadar yakınınızda.

Kaskat Sistemleri

Kaskad Sistemi Nedir?

Kaskat sistemleri günümüzde çok tercih edilen ısıtma sistemlerinin başında yer alır. Büyük bir kazan dairesi yerine ısıtma gücü yüksek birden fazla yoğuşmalı kombinin yan yana kurulduğu sistemlerdir. Bu sistemler kurulduğu günden itibaren düzenli bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Kaskat Sisteminin Bakımı

Kaskat sistemleri kombi ile aynı mantıkla çalışırlar. Fakat sistem içerisinde yer alan devir daim pompaları, denge kapları ve genleşme tankları gibi birçok fazla cihaz ve ekipman yer almaktadır. Kaskat sisteminde kullanılan kombilerin bakımı profesyonel ellerce yapılmalıdır. Çünkü kaskat sistemleri hem mekanik hem de elektronik bilgi gerektirir. RVS paneli gibi tüm cihazı aynı yerden kontrol edip ayarlamaya imkan veren cihazların arıza çözümleri uzman personel tarafından yapılmalıdır. Bilgi ve birikimi eksik olan servisler cihaza daha büyük zararlar verebilir. Ankara’da üstün servis hizmeti sunan Ankara Kombi Servisim tüm kaskat sistemlerinin bakım ve arızasını özveri ile yapıyor.

Kazan Sistemleri

Kazan sistemlerinin kullanımı çok eski zamanlara dayanmaktadır. Kazan adı verilen büyük hacimli yakıt sistemleri kimyasal enerjiyi ısı enerjisine çeviriyor. Yanma odasında yakıtın yanması sonucu ortaya çıkan ısı borular vasıtasıyla ortamı ısıtıyor. Kazan sistemleri yüksek ısıya ihtiyaç duyulan mekanlarda kullanılıyor. Fakat kazan sistemleri düzenli bakım ve onarım yapıldığı taktirde güvenli kullanım sağlar. Firmamız kazan sistemlerinin bakım ve onarımlarında uzman personeli ile servis sağlıyor.