ECA Kombi Arıza Kodları

ECA Kombi 24 Arıza Kodu:

Kombide hava akış problemi olduğunu gösteren arıza kodudur. Arıza hava proestatı, fan yada ana karttan kaynaklı olabilir. Soğuk ve rüzgarlı havalarda bacanın yerinden çıkması da bu arıza kodunun ortaya çıkmasına neden olur. Baca kontrol edilir sorun devam ediyorsa arızanın net teşhisi için servis aramalısınız.

ECA Kombi 01 Arıza Kodu:

Cihazda aşırı sıcaklıktan kaynaklı kilitlenme olduğunda ortaya çıkan arıza kodudur. Kaloriferlere giden suyun sıcaklığı 105 derecenin üzerinde bir değere ulaşırsa bu arıza meydana gelir. Öncelikle peteklere giden vananın ve peteklerin vanasının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Tesisat filtresinin tıkalı olması ve cihazdaki hava sıkışıklığı da kontrol edilmelidir. Arıza hala devam ediyorsa pompada ve üç yollu vanada sorun olabilir. Arızanın net teşhisi için servis aramalısınız.

ECA Kombi 06 Arıza Kodu:

Kombinin aşırı sıcaklıktan kaynaklı olarak devreden çıktığını gösteren arıza kodudur. 01 arızasındaki kontrollerin aynısını yapılmalıdır. Yapılan işlemler neticesinde cihaza reset atılır. Sorun hala devam ediyorsa arızanın net teşhisi için servis aramalısınız.

ECA Kombi 12 Arıza Kodu:

Kombinin kalorifer sensöründe arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Sensör arızalanmış veya kabloları çıkmış olabilir. Arızanın net teşhisi için servis aramalısınız.

ECA Kombi 14 Arıza Kodu:

Kombinin sıcak su sensöründe arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Sensör arızalanmış veya kabloları çıkmış olabilir. Arızanın net teşhisi için servis aramalısınız.

ECA Kombi 04 Arıza Kodu:

Kombide ateşleme ile ilgili arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Cihazın 3 ateşleme denemesinden sonra alevin oluşmadığını gösterir. Öncelikle eve gaz gelip gelmediğinden emin olunmalıdır. Daha sonra kombinin altındaki gaz vanası kontrol edilmelidir. Reset yaptıktan sonra sorun düzelmez ise arıza ateşleme elektrodu, iyonizasyon, gaz valfi veya elektronik karttan kaynaklı olabilir. Arızanın net teşhisi için servisi aramalısınız.

ECA Kombi 05 Arıza Kodu:

Cihaz çalıştıktan sonra alev sönmesi meydana geldiğinde ekranda bu arıza kodu ortaya çıkar. Öncelikle cihaza reset atılmalıdır. Sorun devam ediyorsa arıza anakart, gaz valfi veya iyonizasyon elektrodundan kaynaklı olabilir. Arızanın net teşhisi için servis aramalısınız.

ECA Kombi 11 Arıza Kodu:

Gaz valfi kapalı konuma geçtikten sonra hala alev algılanması devam ediyorsa bu arıza kodu ortaya çıkar. Arızanın net teşhisi için servis aramalısınız.

ECA Kombi 32 Arıza Kodu:

Cihazda düşük voltaj sorunu olduğunu gösteren arıza kodudur. Kombiye gelen voltaj 160V ve altında olursa bu arıza kodu ortaya çıkar. Arıza belirli bir süre sonra kendiliğinden düzelir. Eğer düzelme meydana gelmezse anakart veya eve gelen voltaj da sorun olduğu anlaşılmalıdır. Arızanın net teşhisi için servis aramalısınız.

ECA Kombi 40 Arıza Kodu:

Kombideki su basıncının düşük olduğunu gösteren arıza kodudur. Öncelikle kombinin basıncının 1.5 bar olduğu kontrol edilmelidir. Sorun hala devam ediyorsa arızanın net teşhisi için servis aramalısınız.

ECA Kombi 20 Arıza Kodu:

Cihazın gaz valfinde arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Arızanın net teşhisi için servis aramalısınız.

Kombinizde gözüken arıza kodu yukarıdaki arıza kodları arasında yer almıyorsa 0505 434 9306 numaralı telefondan arızanızla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.