Buderus Kombi Arıza Kodları

Logamax plus GB172i

Buderus Logamax 0Y Arızası:

Bu arıza cihazda sensör sıcaklık artışının yükseldiğini gösterir. Arıza çözümü için servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax 2 E-Y Arızası:

Arıza sirküasyon ile ilgili problemlerin olduğunu gösterir. Pompanız sıkışmış olabilir veya su kaloriferlerinizi dolaşamıyor olabilir. Peteklerinizin açık olduğunu kontrol edin. Sorun düzelmez ise servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax 3A-Y Arızası:

Fan çalışmama arızasıdır. Cihazınıza düşük voltaj geliyor olabilir. Sorun uzun süre devam ediyorsa servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax 4L Arızası:

Tesisat su basıncının düşük olduğunu gösterir. Cihazın su basıncını 1,2 bara kadar yükseltiniz. Sorun devam ediyorsa servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax 4Y Arızası

Gidiş suyu sensörünün kontrol edilmesi gerekir. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax 5L Arızası:

BUS iletişiminde sorun olduğunu gösterir. Termostata giden kablolarda sorun olup olmadığını gözlemleyin. Sorunu düzeltemiyor iseniz servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax 6A Arızası:

Alev algılanmıyor arızasıdır. Öncelikle gazınızı kontrol etmelisiniz. Cihazınıza gazın geldiğinden emin olduktan sonra yoğuşma giderinin donmadığını ve tıkanmadığını kontrol edin. Sorun hala devam ediyorsa gaz bağlantı basıncını ölçtürün ve bütün bu kontrollere rağmen devamı halinde servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax 6C Arızası:

Cihazınıza gaz gelmemesine rağmen alev algılanma arızası oluştuğunda servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax 7 C-L Arızası:

Elektrik voltaj düşüklüğünü gösterir. Anlık dalgalanmalarda meydana gelebildiği için cihazınızın reset tuşuna 30 saniyeye kadar basılı tutun. Sorun hala devam ediyorsa servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax 9 U-L Arızası:

KIM algılanmadı. Gaz Armatürü hatasını anlatır. Servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax H11 Arızası:

Sıcak su sensöründe arıza olduğunu gösterir. Servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax EL-8Y Arızası:

Genel arıza kodudur. Sorunun çözümü için servisimiz aramalısınız.

Logamax plus GB062

Buderus Logamax 3C Arızası:

Bu sorun defransiyel basınç şalterinin kapatmadığını gösterir. Sorunun çözümü için servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax CL Arızası:

Elektrik voltaj düşüklüğünü gösterir. Anlık dalgalanmalarda meydana gelebildiği için cihazınızın reset tuşuna 30 saniyeye kadar basılı tutun. Sorun hala devam ediyorsa servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax CC Arızası:

Bu arıza dış hava sensörünün algılanmadığını gösterir. Dış hava termostatının ve bağlantılarının kontrol edilmesi gerekir. Sorun devam ediyorsa servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax EP Arızası:

Uzun süre resete basıldığında ortaya çıkan arızadır. Reset tuşuna tekrardan 30 saniyeyi aşmayacak şekilde basılmalıdır. Sorun devam ediyorsa servisimizi aramalısınız.

Logamax plus GB012

Buderus Logamax B3 Arızası:

Yoğuşma eşanjöründe su seviye sensörünün hatalı olduğunu gösterir. Yoğuşma giderinin kontrol edilmesi gerekir. Giderin eğimli olarak aktığı ve donmadığı kontrol edildikten sonra sorun devam ediyorsa servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax C7 Arızası:

Fanın çalışmadığını gösterir. Elektrik voltajından kaynaklandığı için cihaz resetlenmelidir. Sorun hala devam ediyorsa servisimizi aramalısınız.

Logamax plus GB072

Buderus Logamax 9P Arızası:

KIM algılanmadı sorunudur. Servisimizi aramalısınız.

Diğer Logamax Arıza Kodları

Buderus Logamax d7 Arızası:

Bu arızanın tanımı gaz grubunun kontrol edilmesidir. Kullanıcının müdahale şansı bulunmamaktadır. Arıza çözümü için servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax Fd Arızası:

Reset tuşuna yanlışlıkla 30 saniyeden uzun süre basıldığında ekrana çıkan arıza kodudur. Bu arıza çıktığında tekrar 30 saniyeyi aşmayacak şekilde reset tuşuna basınız.

Buderus Logamax II Arızası:

Fan devir ayarının seçilmediğini gösterir. Kullanıcının müdahale şansı bulunmamaktadır. Arıza çözümü için servisimizi aramalısınız.

Buderus Logamax – Arızası:

Dış hava sensörünün algılanmadığında ortaya çıkan arıza kodudur. Servisimizi arayarak arızayı kolayca çözüme kavuşturabilirsiniz.