Viessmann Kombi Arıza Kodları

Viessmann Kombi A0 Arıza Kodu:

Ateşleme arızası olduğunu belirten arıza kodudur. Kombiye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Evde gaz var ve ocağınıza gelen gaz basıncı da normal ise arızanın net teşhisi için servisimizi aramalısınız.

Viessmann Kombi E0/F6 Arıza Kodu:

Cihazda hava akışı ile ilgili sorun olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Bacanın yerinden çıkıp çıkmadığı kontrol edilmelidir. Arıza hala devam ediyorsa net teşhis için servisimizi aramalısınız.

Viessmann Kombi F2 Arıza Kodu:

Kombide aşırı sıcaklık olduğunu belirten arıza kodudur. Kombide bulunan limit termostatları belirli bir derecede atar ve kombide bu arıza ortaya çıkar. Kombiye reset attıktan sonra kombinin altında bulunan vanalar ve kollektör vanalarının açık olduğu kontrol edilmelidir. Arıza hala devam ediyorsa kombinizdeki muhtemel arıza devirdaim pompası, 3 yollu vana ve motoru, eşanjör tıkanıklığı gibi arızalardır. Net teşhis için servisimizi aramalısınız.

Viessmann Kombi F3 Arıza Kodu:

Kombinizde ateşlenme sorunu olduğunu gösteren arıza kodudur. Cihazınıza reset atmanıza rağmen arıza tekrarlıyorsa iyonizasyon çubukları, gaz valfi veya anakartınızda sorun olabilir. Net teşhis için servis aramalısınız.

Viessmann Kombi F4 Arıza Kodu:

Cİhazınız ateşledikten sonra hızla bu arızaya geçiyorsa kombinizin iyonizasyon çubukları, gaz valfi veya anakartında sorun olabilir. Net teşhis için servis aramalısınız.

Viessmann Kombi F30 Arıza Kodu:

Kombinizin kalorifer sensöründe arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.

Viessmann Kombi F38 Arıza Kodu:

Kalorifer sensöründe veya bağlantı kablolarında sorun olduğunu gösteren arıza kodudur. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.

Viessmann Kombi F51 Arıza Kodu:

Kombinizin sıcak su sensöründe arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.

Viessmann Kombi B0/B8 Arıza Kodu:

Cihazda hava akışı ile ilgili sorun olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Bacanın yerinden çıkıp çıkmadığı kontrol edilmelidir. Arıza hala devam ediyorsa net teşhis için servisimizi aramalısınız.

Kombinizde gözüken arıza kodu yukarıdaki arıza kodları arasında yer almıyorsa 0505 434 9306 numaralı telefondan arızanızla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.