BOSCH KOMBİ ARIZA KODLARI

Class 2000 W Arıza Kodları

Bosch Class 2000 W A7 Arıza Kodu

Boyler sıcaklık sensörü tanınmadığı için ortaya çıkan arıza kodudur. Boyler sensörü kontrol edilmelidir. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.

Bosch Class 2000 W C1 Arıza Kodu

Fan devir sayısı düşük olduğu zaman ortaya çıkan arıza kodudur. Arıza fana gelen düşük voltajdan meydana gelebilir. Aynı zamanda baca montajı ve hava yolunun da kontrol edilmesi gerekir. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.

Bosch Class 2000 W C4 Arıza Kodu

Kombideki hava proestatı arızalı olduğu zaman ortaya çıkan arıza kodudur. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.

Bosch Class 2000 W C6 ve C7 Arıza Kodu

Fan çalışmadığı zaman ortaya çıkan arıza kodudur. Fana düşük voltaj geldiği zaman veya kombideki aşırı kirlilikten kaynaklı olarak fanın dönmediğinde açığa çıkan arızadır. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.

Bosch Class 2000 W CE Arıza Kodu

Cihazdaki su basıncı düşük olduğu zaman ortaya çıkan arıza kodudur. Cihazdaki su basıncı 1.2 bara yükseltilmelidir. Cihaza yeterince su verdiğiniz halde sorun düzelmiyorsa servis aramalısınız.

Bosch Class 2000 W D7 Arıza Kodu

Gaz grubunda sorun olduğunu gösteren arıza kodudur. Gaz grubu servis personeli tarafından kontrol edilmelidir.

Bosch Class 2000 W E2 Arıza Kodu

Kombideki gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalı olduğu zaman ortaya çıkan arıza kodudur. Sensörün kontrol edilmesi veya yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.

Bosch Class 2000 W E9 Arıza Kodu

Cihazdaki aşırı sıcaklıktan dolayı limit termostat devreye girdiğinde ortaya çıkan arıza kodudur. Tesisat filtresi ve cihaz içindeki parçalardaki kireç kontrol edilmelidir. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.

Bosch Class 2000 W EA Arıza Kodu

Cihazda alev algılanmadığı zaman ortaya çıkan arıza kodudur. Cihaza gaz gelip gelmediği ve vananın açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Gaz geliyor olsa dahi basıncı düşük olduğu zamanda bu arıza ortaya çıkabilir. Gaz ile ilgili kontrol tamamlandıktan sonra yoğuşma giderinin donmadığı ve tıkanmadığı da kontrol edilmelidir. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.

Bosch Class 2000 W FA Arıza Kodu

Cihazda gaz kesildiği halde alev algılaması ve ateşleme devam ediyorsa bu arıza kodu ortaya çıkar. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.

Bosch Class 2000 W FD Arıza Kodu

Cihazda uzun süreli olarak reset butonuna basıldığında ortaya çıkan arıza kodudur. Sorunun çözümü için reset tuşuna 30 saniye basılı tutulmalıdır. Sorun devam ediyorsa servis aramalısınız.

Bosch Class 2000 W I I Arıza Kodu

Fan devir ayarı seçilmediği zaman ortaya çıkan arıza kodudur. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.