Baymak Baxi Main 24 Fi- 24 İ Arıza Kodları

BAYMAK BAXİ MAİN 24 Fİ- 24 İ ARIZA KODLARI

Baymak Baxi Main 30 Ledi Yanıp Sönüyor

Kombide 30 ledi yanıp sönüyor ise kombiye gaz girişlerinin kontrol edilmesi gerekir. Ana gaz vanasının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Vana açık ise ocağınızı kontrol ederek gazın geldiğini görmelisiniz. Eğer ocağınıza gaz gelmiyorsa gaz kesintisi vardır veya kartlı kullanım yapıyor iseniz kontörünüz bitmiştir. Ocakta gaz varsa kombinin altındaki gaz vanası kontrol edilmelidir. Tüm bu işlemlerden sonra cihazı reset edip kullanmaya devam ediniz. Sorun devam ediyorsa iyonizasyon elektrotları, gaz valfi veya bunlara kumanda eden anakart arızalı olabilir. Arızanın çözümü için servisimizi aramalısınız.

Baymak Baxi Main 40 Ledi Yanıp Sönüyor

Kombideki bu arıza kodu cihazın aşırı ısınmaya maruz kaldığını gösterir. Kombide su basıncının 1.5 bar seviyesinde olduğunu kontrol ediniz. Baymak Main kombiler düşük basınçlarda bu arızaya geçebilir. Arızanız petek konumunda ortaya çıktı ise petek vanalarının açık olduğunu kontrol etmelisiniz. Arızanın devamında tesisat filtresi kontrol edilmelidir ve pislik olduğu görüldüğünde temizlenerek yerine takılmalıdır. Sorunun devamı halinde cihaz kireçlemeden, 3 yollu vana bloğundan veya pompadan arızalanmış diyebiliriz. Çoklu arıza olarak geçen bu arızanın çözümü için servis personeli cihazı yerinde incelemelidir.

Baymak Baxi Main 50 Ledi Yanıp Sönüyor

Kombide 50 ledi yanıp sönüyor ise cihazın hava yolu ve atık gazında sorun var demektir. Main 24 Fi kombinizde bu arıza kodu fan tıkalı olduğu için, prosestat açmadığı için veya anakart arızalı olduğu için ortaya çıkabilir. 24 İ model kombilerde bacanın çekmediği, bacanın tıkalı olabileceği veya baca sensöründe arızalı olduğunu düşünebiliriz. Arızanın çözümü için kullanıcının yapabileceği bir işlem yoktur. Profesyonel servis personeli arızayı yerinde çözecektir.

 

Baymak Baxi Main 60 Ledi Yanıp Sönüyor

Kombide bu arıza işareti görüldüğü zaman akla ilk önce su basıncı gelmelidir. Su basıncı 1.5 bara kadar ayarlanmalıdır. Cihazın basıncı normal seviyelerde ise pompa blokaj hatası olarak devirdaim pompası kontrol edilmelidir. Arıza devam ediyorsa 3 yollu vana bloğu ve svici kontrol edilmelidir. Arızanın çözümü için servis aramalısınız.

Baymak Baxi Main 70 Ledi Yanıp Sönüyor

Cihazınızda 70 ledi yanıp sönüyor ise sıcak su sensörü arızalı demektir. Sensörün değiştirilmesi ile arıza çözülecektir. Ancak bazı durumlarda sensörün uzanan kablolarında deformeden kaynaklı kopukluk olabilir ve bu durumlarda sensör değiştirilse bile arıza devam edecektir.

Baymak Baxi Main 80 Ledi Yanıp Sönüyor

Cihazınızda bu arıza kodu kalorifer sensörünün arızalı olduğunu gösterir.  Sensörün değiştirilmesi ile arıza çözülecektir. Ancak bazı durumlarda sensörün uzanan kablolarında deformeden kaynaklı kopukluk olabilir ve bu durumlarda sensör değiştirilse bile arıza devam edecektir.

Baymak Baxi Main 70 ve 80 Ledi Birlikte Yanıp Sönüyor

Bu arıza ile karşılaşıldığı zaman cihazda bir kireçlenmenin veya tıkanmanın olduğu söylenebilir. Kullanıcıların öncelikle bakmaları gereken filtrelerdir. Filtreler kirli ise temizlenmelidir. Cihaza su alıp verme işlemi yapıldı ise hava yapan kombide bu arıza kodunu gösterebilir. Havanın sistemden alınması gerekir. Arıza tüm bu işlemlere rağmen düzelmedi ise kireçlenme olduğu söylenebilir. Servis personeli cihazın iç aksamını açtığı zaman kireçlenme belirtilerini görecektir. Arıza çözümü için servis aramalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonSERVİS DESTEK